KNOW-HOW METHOD  

Becoming a real artist during the creativity training is like switching a channel on TV. You need this to release your inner tensions and stagnant creative energy. We are much too serious anyway. From time to time we need to give ourselves a possibility to relax, so that we can use the part of our brain that have been blocked by stress, limiting habits and prejudices.

Creativity mentor Aili Vint in creative training for top leaders from 1991: One fine day when you become A REAL ARTIST, you

understand how to increase your brain power through another more emotional specialty. You are just like a wine taster, who

rinses his mouth with water, before tasting a new kind of wine.

maal-059.jpg

HOW TO CREATE YOUR REAL SELF

Aili Vint: Whatever your profession, switch on your creative light and you will see a genius! Away from everyday routine, playing artist

and everyone engaged both right and left sides of their brain. That's how brilliant ideas are born: How to create a real yourself.

impressions of the participants of creativity training

Marek P.: See kursus raputab rutiinist välja. Igal juhul alguses tundus uskumatu, et nii saab ka õpetada. Mind ei töödelnud see kursus mitte ainult kui juhti, vaid ka kui isa. Enesekontrollist on ikka puudust tuntud. Nüüd tunnen, et olen sammukese edasi astunud.

Toomas S.: Tegemist on psüühika kõige sügavamaid kihte puudutava suunamise ja avamise õpetustega, millest põhjustatud jälg on ilmselt jäädav. Ning kasulik mitte ainult töö, vaid ka isikliku elu korraldamisel, seniste vaadete ja seisukohtade muutmisel.

Antti A.: Ka sinu poolt kasutatav metoodika ja esitamise äärmine humaansus olid esmakordseiks kogemusteks. Tulemus oli inspireeriv. Tegelikult on ülihea, et sinu tarkus ei tulene võõrastest tsitaatidest, vaid elust endast.

arhitektid 1 015.JPG


meeting your true creative potential

Allan S. Ma andsin järkukoolis endale aru, et teist korda midagi erilist kogeda ja loota uut avastust on tunduvalt raskem, seetõttu olin ka valmis teatud pettumusteks. Ühesõnaga, „latt oli kõrgel“. Kuid…ma ei pettunud milleski; veel enam, ma kogesin, et sellel teekonnal polegi lõppu – ma olen selle üle õnnelik. Väga õnnelik. See on alles väike algus enda avastamiseks ja vabastamiseks. Ma sain pisiku ja julguse asjadele ja maailmale teise pilguga vaadata. Olen nii tänulik minu lahtimuukimise eest. 

 

Elo K.: Kerge on olla inimestega, kes ei karda rääkida tunnetest. Arvan, et ilmas on palju murest murtud tiibadega linde, keda ainult loovus parandab.

Antagonist : Avan ennast siis, kui ise jõuan selle soovini, kuid harva. Minu tunnetele ei tohi esitada nii tugevaid väljakutseid.  Ise olen omadega rahul ja arvan, et ma ei peagi igale käsule alluma… Mind ei tohi vastukarva silitada.

  

Ülle J.: Kursus on ühtaegu lõbu ja raske töö, raske selles mõttes, et enda tunnetes urgitsemine ja mõistmine võib viia nii rõõmu, hämmelduse, kui trotsini. Kindel on see, et loovuse kursus teeb maailma rikkamaks, avaramaks, vabamaks; lepitab iseenda, kaaslaste, sõprade ja vaenlastega ning õpetab armastama kogu mitmekesisust, nii looduses kui inimhinges. Õppisime, et ilu saab tunnetada nii raame ümber seades, et tabada detaile, kui ka raame purustades, et imetleda tervikut ja harmooniat.

Jätkukursusel öeldud mõttekillud hakkasid end meelde tuletama alles päevi hiljem. Ja praegu märkan, et avastan rõõmuga enda ümber pisiasju; detaile, millest varem ükskõikselt  mööda vaatasin, ja mõned ülitähtsad asjad hakkavad vahetevahel väga naljakaks muutuma. Ja kahtlustan, et mõned mõjud võivad üpris püsivaks jääda! Ja tegelikult naudingi seda.

 

Ene S.: Inimesed, tehke midagi enda heaks! See, mida Aili kaudu võite saada, on kirjeldamatult hea. Ainult – te saate just nii palju, kui julgete võtta. Inimesele on harva antud mitu võimalust elada, see on ju  teie oma elu. – Julge elada koos rõõmuga ja siis on, mida teistele jagada! :Lahkun siit teistsuguse inimesena kui tulin (ma tunnen nii!).Vabanesin oma kinnismõtete kammitsaist, nähes Aili avatust. Ma tunnen, et meeldin nüüd endale rohkem.

Loovuse koolitus on tegelikult palju enamat. Suurim väärtus vast on see, et inimesed hakkavadki ennast tundma paremate, andekamate ja võimekamatena. Lausa uskumatu (neile, kes pole Aili koolis käinud!) võib tunduda võimalus, et igas inimeses peitub looja kunstnik.

 

CRIEVITY IS THE ONLY PERMANENTLY FAITHFUL CAPITAL

falck-058 minu mälust kaovad.jpg

Aili Vint: Always remember that money on its own is like an impotent, even a huge amount of it does not do anything without some

creativity. It is not about the amount of money, it is how you use it creatively! Creativity is fueled by feelings. Unfortunately, our

academic mind tells us otherwise: „Feelings are suspicious, thinking is more practical!”  — But when thinking takes you to the dead end,

it is time to meet your more humane, caring and happier side.”

Indrek P.: Koolitusi on olnud üksjagu, kuid nende suunitlus on olnud teine - need on püüdlused sulle midagi uut õpetada. See kursus aga püüdis sulle õpetada sind ennast. See väga lihtne viis, esmapilgul isegi lapsiku ja liigprimitiivsena näiv, on tegelikult suurepärane moodus avada minusuguste, st ratsionaalse mõtlemisega materialistide ees maailm, mille olemasolu igapäeva saginas juba unustama hakkame. Oma ootamatute pöörete ja julgete ettevõtmistega pakkus see kursus piisavalt pinget kogu aeg. Ma tunnen, et kunagi tulevikus tahan veel midagi sellist kogeda.

Indrek S.:: Helistasin koju ja teatasin, et maalisin merepildi. Nad arvasid, et olen pilves ja ajan segast. Tõesti, ma ise ka poleks iial arvanud, et sellega hakkama saan. Naine on kodus alati nurisenud, et miks ma temaga ei räägi, mõtlen piinavaid töömõtteid. Nüüd lähen koju ja las ta kuulab mind!  Puhas tunne nagu peale sauna.

Tiina K.:: Ma tean, et olen hästi konservatiivne ja kinni harjumustes. Olin kohutavalt üllatunud, et ma olin kohe nõus kõike kaasa tegema (ilma ennast sundimata). Mul lähevad töömõtted väga harva peast ära, siin mulle alles praegu meenus, et ma üldse tööl käin.

 

Photos by Ene Kull

While playing around, almost accidentally, living company logos were born:

F A L C K D S V T T Ü N O R D E A K E N N O P W C

 

Kenno-018.jpg1.jpg

A. K.:: Mulle igatahes sobis selline õhkkond ja tunnete teemal arutelu, sest hakkaski juba ära tüütama see teeseldud asjalikkus kolleegide hulgas. Siin oli tore näha, et nad on siiski võimelised ka midagi tundma.

Kelli L .: Aili kursusest olin eelnevalt kuulnud tohutult palju, olen kuulanud neid inimesi, kes eeldatavalt oma ametile ja positsioonile peaksid olema asjalikud ja kainelt arvestavad, aga olles tulnud  järjekordselt  koolituselt, tundus, et nende tunnetel ei tulegi lõppu. Nüüd, ise olnud kolm päeva Aili kursusel, saan ma neist alles praegu aru.

ajakirjas DIRECTOR.jpg

YOUR COMPANY’S OWN ART GALLERY!

Aili Vint: The paintings born from this crazy chaos of creating and playing real artist grow into your company's own art collection. when you hang the painting on the walls of your office space. It is almost phenomenal, how these paintings will encourage the people to use the same amount of creativity in their everyday work: "Everything is possible! — There is always a way! Don't worry so much! Look, you created me!"

This will be your company’s unique art collection, an elegant and priceless benefit that is a bi-product of the training session, for you to keep and expand over the years.

scan0013.jpg1.jpg
P1010676[1].jpg
1520821_679867822045199_763301233_n2.jpg
SaueMK 208.jpg
SaueMK 032.jpg
Kenno-142.jpg
P1010060.JPG
Nordea-341.jpg
P1010038.JPG
P1010421[1].jpg
P1010648[1].jpg
DSC_0486[1].JPG

The Sun came out! She showed how many trainings there have been.

 

it just happened!   

 

2002 -THE CHILDREN OF THE ORPHANAGE CREATED A MIRACLE

Child of the Orphanage: We were allowed to paint our home walls, from floor to ceiling! - We made this ourselves!!!

Child of the Orphanage: We were allowed to paint our home walls, from floor to ceiling! - We made this ourselves!!!

Aili Vint  Belive it or not, these walls were all painted by the children, teachers and sponsors of the orphanage and was set up in three hours. 

I was fascinated by the participants' courage of being an artist and the freedom of spirit of the children. They were so confident to paint and throw around the colors, for most of them it was the first time in their life. This is what real art feels like, when no-one is teaching you and you just get everything from thin air and the joy of the others. You experience that art is not beyond your reach and creativity lives within you. Even the teachers and sponsors were caught by the fever of creation, they turned into children as well!

HOW YOU CAN WIN BACK YOUR POWER OF CHILDHOOD

ajakirjasmees lipsu hoidmas.jpg

Aili Vint:  I invited the top businessmen and -women to the creativity course and asked them to get ready to meet a very important person. They came, in suits and ties, but as soon as they took out the paints the elegant businessmen and -women, the Movers & Shakers of our business world, suddenly became real artists, childish and carefree spirits! They bravely stepped beyond their professional boundaries, time constraints and habits. Even the fear of not knowing how to paint. - Everything is possible!   

Kiituskiri_1_web.JPG

NB! Everyone will receive praise - diplomas - and Aili gives you candy. too.

Aili-Vint-annab-kommi.jpg

 Aili Vint:  Whatever your profession, switch on your creative light and you will see a genius! You should not neglect the creative sparkle within you, because there is no greater source of happiness for a person than launching his own creativity. Only you can do it for yourself and I can help you how.

Ene Vool, journalist: Aili Vint is so dedicated in injecting creative rush into people, that she can make even the most hardened cops to paitheir feelings spontaneously.

 Alar Vasemägi: Kui  kursusel oleks hinnaskaala, siis hindaksin seda kursust kindlasti maksimumpunktidega. Tunne iseennast – on ju emotsionaalse intelligentsuse —tundetarkuse alus  ning omaenda tundemaailma sisenemine ja selles selguse saamine vajalik ning kiiduväärt. Juba aastaid on kursusest möödas, aga ma tunnen ikka veel selle mõju…

P1010493[1].jpg
P1010641[1].jpg

 

…and last not least — a suggestion to workaholics!  

 AILI VINT: Please be kind to yourselves. As soon as in the next workshop— RESTING AND LOITERING TRAINING — we will learn the art of to living in the moment. We will change, as one, our severe and “more and more and more” lifestyles and start to loaf and dream elegantly. Dare to dream like a little girl: When I grow up I'll be an Artist.... And really Lazy... If feel up to it. 

 "All that is needed for this is an artist’s spirit that is steadfast in in finding a useless day and spending it totally uselessly ” Lin Yutang.

P1010165[1].jpg
P1010294[1].jpg

Aili Vint: Resting and loitering will attract creativity

Let it be just now! I will loll as best I can and afterward remember to get totally rested. I will leave everything undone and everything will get done. Chance will take care of everything. - Snow fell in the mountains! - Let's go skiing!

PwC-029.jpg
scan0015.jpg2.jpg

CONTINUE:

Happenings

scan0044trepil.jpg